چگونه لرزش ویدیو رو در پریمیر بگیریم

Warp-Stablizer

چگونه لرزش ویدیو رو در پریمیر بگیریم

 دانلود

 نشان کردن

مدرس
امیر مسعود ثمری

حرکت‌های ناخواسته و متنوعی که هنگام فیلمبرداری بوجود میاد، لرزش نامیده می‌شه. لرزشگیر دوربین از این اعوجاج و اتفاقات جلوگیری و به نوعی اونها را جبران و برای دوربین‌های کوچک دستی مانند یک مهارکننده در برابر لرزش‌ها عمل می‌کنه.

گاهی اوقات ممکنه دست یا شونه‌ها تکیه‌گاه دوربین باشه. در برخی از کارهای مستند یا پروژه‌های خبری، روی دست، روی شونه گرفتن یا به دلایل مختلفی مثل نبودن سه‌پایه، استفاده از وسایلی مثل شولدر (Shoulder) برای دوربین، حرکت و شتاب بیشتری رو خلق می‌کنه و جنبه‌ی زیباشناختی و هنری کار رو افزایش می‌ده اما لرزش‌های ناخواسته‌ی دوربین همیشه به عنوان یکی از معضلات فیلمبرداران بوده و هست. این مشکل با ابزارهای متفاوتی اعم از استابیلایزر دستی، گیمبال یا ادوات متفاوتی که برای کنترل و کم کردن لرزش‌های دوربین ساخته شده، میشه که رفع یا کم شه.

نرم‌افزار پریمیر به عنوان یکی از بهترین نرم‌افزارهای حوزه‌ی تدوین و ویرایش ویدیو، امکاناتی رو به صورت دیجیتال در اختیار ما قرار میده که به صورت هوشمند و اتوماتیک می‌تونیم تا حد بسیار خوبی لرزش‌های دوربین رو کنترل کنیم.

موسیقی متن می‌تونه نقشه‌‌ی راهنمایی‌ رو به ما بده که برای هرکاری توی پروژمون نشانه‌ای داشته باشیم تا اون کارو توی بهترین زمان ممکن انجام بدیم. مثلاً زمانی که موزیک، یک ریتم ثابت داره ما می‌تونیم روی هر ضربش پلانمون رو تغییر بدیم یا وقتی کلاً ریتمش عوض میشه، ما هم فضای تصویر و محتوامون رو به کلی عوض کنیم. اگر براساس مفاهیمی که می‌خوایم انتفال بدیم، درست از موزیک و تصاویرمون استفاده کنیم حتماً کار متفاوتی خلق خواهیم کرد.

در این درس یاد می‌گیریم چگونه با استفاده از نرم‌افزار پریمیر لرزش‌های یک نما رو تا حد بسیار زیادی کنترل کنیم.

Warp-Stablizer
  • نرم‌افزار پریمیر رو باز می‌کنیم.
  • برای اعمال افکت Warp Stabilizer نیازه که اول روی فوتیجمون راست کلیک و روی گزینه Nest کلیک کنیم.
  • از تب Effect عبارت Warp Stabilizer رو سرچ و روی فوتیجمون اعمال می‌کنیم.
  • همونطور که می‌بینیم فوتیج ما به طور قابل ملاحظه‌ای Stabilize شد.

آموزش‌های دیگر

نظر بدهید