چگونه یک RGB Gilitch در پریمیر بسازیم

چگونه یک RGB Gilitch در پریمیر بسازیم

مدرس
سهیل طاهری

 

این که شما روی یه فیلم سینمایی کار می‌کنید یا موزیک ویدیوی یک آهنگ رو میسازید فرقی نمیکنه افکت‌های گلیچ همه جا کاربرد داره و تنوع زیادی هم داره ، به دلیل همین کاربرد و محبوبیت توی اموزش‌های ساعت‌شنی بعضی از اونا رو باهم بررسی کردیم. جلوه‌های glitch می تونن سبک خاصی به پروژه های شما بدن. راه‌های زیادی برای ایجاد اونا وجود داره که بعضیاشون طولانی و خسته کنندن ، اما اگه دارید توی ادوبی پریمیر تدوین میکنید و حوصله‌ی سرچ توی گوگل برای پیدا کردن یه گلیچ آماده و اضافه کردنش به پروژه رو ندارید، ابزارهای بومی پریمیر به شما کمک میکنه تا کار رو سریعتر و آسون‌تر از چیزی که فکر می کنید انجام بدید. در این آموزش ساعت‌شنی فقط در یک دقیقه، روش ایجاد RGB Glitch رو یادمیگیرید

گلیچ در واقع به معنی یک خطای اتفاقی است که ما می‌توانیم عمداً این خطا را ایجاد کنیم. انواع گلیچ‌ها هم نزد مخاطبین و هم تدوینگرها از محبوبیت خاصی برخوردارند و دامنه‌ی استفاده‌ی آنها از فیلم‌های ترسناک گرفته تا ژانرهای علمی تخیلی و پلان‌های یک موزیک‌ویدیو گسترده است.

 

  • از پنجره‌ی Effect Controls در قسمت Opacity باید Blend Mode را روی حالت Linear Dodge (Add) قرار دهیم.
  • در پنجره‌ی Effects عبارت Color Balance (RGB) را تایپ می‌کنیم و روی ویدیوی خودمان اعمال می‌کنیم.
  • در ابتدای لاین ویدیو قرار می‌گیریم و سه فریم به سمت جلو حرکت می‌کنیم و با استفاده از کلید Alt یک کپی از ویدیو‌ی خود می‌گیریم.
  • مجدداً سه فریم به سمت جلو حرکت می‌کنیم و با استفاده از کلید Alt یک کپی از ویدیو‌ی خود می‌گیریم.
  • افکت Color Balance (RGB) را روی هر سه ویدیو اعمال می‌کنیم.
  • از پنجره‌ی Effect Controls یکی از مقادیر Red, Green, Blue را تبدیل به ۱۰۰ و باقی مقادیر را تبدیل به صفر و این کار را برای هر سه ویدیو تکرار می‌کنیم.

* مقادیری که در هر سه ویدیو برای Red, Green, Blue تعیین می‌کنیم باید برای هر ویدیو  منحصر به فرد و غیر تکراری باشد

Effect Controls> Opacity> Change Blend Mode to Linear Dodge (Add)> Effects> Color Balance (RGB)> Move three frames forward> Duplicate from clip> Move three frames forward again> Duplicate from clip again> import Color Balance (RGB) effect to each clip> Effect Controls> Change one of Red/Green/Blue value to 100 and the rest to 0 for each clip