شروع یک ادیت جذاب با تأثیرگذاری روی مناطق روشن تصویر

شروع یک ادیت جذاب با تأثیرگذاری روی مناطق روشن تصویر

مدرس
ارسلان عیوض زاده

 

تبلیغات شامپوها رو دیدید؟ یه برق خاصی، هنرمندانه روی قسمتی از مو دیده می‌شه البته تبلیغات حرفه‌ای که مرز اغراق رو میدونه و اونو رد نمی‌کنه. کلاً در تصاویری که توشون از نورها و رنگ‌های مختلف استفاده شده، تأثیر گذاشتن روی مناطق روشن می‌تونه به یه نتیجه‌ی جذاب برسه. این نتیجه‌ها نه فقط توی عکس‌هایی که یه چیز نیاز به براق بودن داره لازمه بلکه می‌تونه خیلی جاها کاربرد داشته باشه. مثلاً در تصاویری که رنگ‌های روشن و تیره وجود دارن به خوبی می‌شه تغیراتی حیرت‌انگیز ایجاد کرد. برای این کار، توی فتوشاپ روش‌های مختلفی وجود داره و در تمام اونها، خلاقیت و هوش بصری شما برای رسیدن به عکسی خوب، مهمه.

توی این آموزش ساعت‌شنی یاد می‌گیریم ابتدا با سیاه و سفید کردن عکس، مناطق روشن رو شناسایی کنیم، و بعد از اون با استفاده از یکی Blending Modeهای فتوشاپ به اسم Luminosity روی اون مناطق تأثیرگذار باشیم.

خیلی وقتا از امکانات Blending modeهای فتوشاپ کمتر استفاده می شه، این ابزارها بسیار پرقدرت و تأثیرگذارن اما برای بکارگیری درستشون نیاز به خلاقیت و تجربست.

 

  • نرم افزار فتوشاپ را باز می‌کنیم.
  • از منوی Adjustment Layer گزینه‌ی Black & White رو روی تصویر اعمال می‌کنیم.
  • با استفاده از تغییر اسلاید‌ها می‌تونیم روی Toneهای رنگی تصویر تأثیر بذاریم.
  • با استفاده از Hand می‌تونیم این کار رو با کلیک و Drag کردن روی تصویر انجام بدیم.
  • با استفاده از منوی Adjustment Layer و باز کردن پنجره‌ی Level روی مناطق Shadows , Mid Tone , Highlight تصویر می‌تونیم تأثیرگزار باشیم.

Adjustment Layer> Black & White> Blending Mode> Luminosity