چسباندن اول ویدیو به آخر آن بصورت تکرارشونده در افترافکت (ایجاد Loop)

‎ چسباندن اول ویدیو به آخر آن بصورت تکرار شونده در افترافکت (ایجاد loop)

مدرس
علی مولوی

 

انیمیشن نمایش زلزله روی نقشه توی اخبار چجوریه؟ الان یادتون هست؟! یه سری دایره‌‌ی بزرگ و محو شونده که تکرار می‌شن. فلش‌هایی که توی استوری اینستاگرام، مدام به چپ و راست میرن برای اینکه توجه رو به یک چیز خاص جلب کنند و یا تصاویری که به نام gif در چت‌ها برای هم می‌فرستیم همه‌ی اینها و کلی تصاویر دیگه مثل انیمیشن‌های سه‌بعدی و دوبعدی هنری، لودینگ‌ها، UI موشن‌ها و… از کاربرد‌های تصاویر تکرار شونده یا همان تصاویر داری لوپ (Loop) است. فقط کافیه یک دقیقه زمان بگذاریم تا تصویرمان تا ابد ادامه داشته باشن.

برای ایجاد لوپ می‌توان تصاویر را پشت سر هم قرار داد یا کیفریم‌های (keyframe) استفاده شده را تکرار کرد. اما این کار با توجه به توانایی‌های نرم‌افزار افترافکت مناسب نیست. پیشنهاد ساعت‌شنی، نوشتن کُده که در افترافکت به آن اکسپرشن گفته می‌شه. شاید با بعضی از این اکسپرشن‌ها و نحوه‌ی عملکردشون آشنا باشید. به عنوان مثال برای لوپ‌ها اکسپرشن‌های مختلفی وجود داره که ما در این یک دقیقه به بررسی یکی از اکسپرشن‌هایی که ایجاد کننده‌ی Loopدر تصویره، می‌پردازیم.

 

  • نرم‌افزار افتر‌افکت رو باز می‌کنیم.
  • بهینه‌ترین راه برای چسباندن آخر ویدیو به ابتدای آن استفاده از اکسپرشن است.
  • برای استفاده از اکسپرشن، با نگه داشتن کلید Alt روی Stopwatch پارامتری که انیمیت شده، کلیک می‌کنیم تا لاین اکسپرشن برامون نمایان بشه.
  • با این کار می‌تونیم برای انیمیتمون یه قاعده بنویسیم.
  • عبارت ;()LoopOutرو تایپ می‌کنیم.
  • همونطور که می‌بینم ما تونستیم بدون شلوغ کردن پروژه، انیمیت خودمون رو به راحتی Loop کنیم.