تغییر رنگ یک آبجکت در نرم‌افزار پریمیر

مدرس
سهیل طاهری

 

میشه به راحتی، گنجشک رو رنگ کرد و جای قناری جا زد!

قبلاً انجام تغییرات رنگی برای ویدیوها بسیار سخت بود. حتی زمانی که تغییر رنگ اجزای ثابت ویدیوها به راحتی امکان‌پذیر بود، ایجاد تغییرات رنگی توی تصاویر متحرک غیرممکن به نظر میرسید. اما با پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت دوربین‌های فیلمبرداری و البته هوشمندتر شدن نرم‌افزارهای تدوین، این کار فقط با چند کلیک قابل انجامه و میشه برای مقاصد درست به راحتی، گنجشک رو رنگ کرد و جای قناری جا زد!

‌ تغییر رنگ یک آبجکت در فیلم‌ها و ویدیوها بسته به نوع استفاده، کاربردهای مختلف داره. مثلاً توی یک فیلم کارگردان قصد داره رنگ یک ماشین رو به کلی تغییر بده یا در یک موزیک ویدیو تدوینگر میخواد که هماهنگ با ریتم موزیک، رنگ لباس خواننده عوض بشه.

استفاده از این ویژگی مرزی نداره و میتونه به فرآیند تدوین کمک بکنه. نرم‌افزار پریمیر برای هر کاری که به رنگ مربوط میشه یک پایگاه مجهز و آماده داره به اسم Lumetri Color. این پنجره شامل قسمت‌های مختلف برای ویرایش رنگ‌های داخل فیلمه و و توانایی‌های زیادی توی این حوزه داره؛ از جمله تغییر رنگ یک قسمت از فیلم یا تصویرمون.

در نرم‌افزار پریمیر روش‌های مختلفی برای تغییر رنگ اجزای تصویر وجود داره که در این آموزش ساعت‌شنی یاد می‌گیریم چگونه رنگ یک ‌آبجکت رو با ویژگی Hue Saturation Curve پنجره‌ی Lumetri Color تغییر بدیم.

 

  • نرم‌افزار پریمیر رو باز می‌کنیم.
  • ابتدا وارد پنجره‌ی Lumetri Color میشیم.
  • اگه این پنجره روی سیستممون فعال نبود، می‌تونیم از پنجره‌ی Window تیک گزینه‌ی Lumetri Color رو بزنیم.
  • وارد قسمت Curve میشیم و تب Hue Saturation Curve رو باز می‌کنیم.
  • با استفاده از قسمت Hue Vs Hue می‌تونیم به تنهایی روی رنگ سوژه‌مون تأثیرگذار باشیم.
  • کافیه که ابزار Eyedropper Tool رو برداریم و نمونه‌ی رنگ سوژه‌مون رو مشخص کنیم.
  • با بالا و پایین بردن Point نمودار به راحتی می‌تونیم رنگ سوژه‌مون رو تغییر بدیم.