Camera Raw & Lightroom

Camera Raw یک افزونه است که در فیلتر های نرم افزار فتوشاپ قرار داره و به شما اجازه میده تا به یک رابط کامل برای ویرایش تصاویر خود دسترسی داشته باشید.

زمان شروع: سه‌شنبه 02 مرداد ماه
2,000,000 تومان

ویرایش حرفه ای عکس

پردازش فایلهای Raw به نرم افزار تخصصی نیار داره که به ما اجازه بده اطلاعات پیچیده رو در تصویر، تفسیرکنیم. Adobe Camera Raw در فتوشاپ به عنوان یک ویرایشگر حرفه ایی در تصویر مورد استفاده قرار می گیره. بدون شک ویرایش فایل های خام دوربین یکی از مهم ترین بخش های ویرایش، برای عکاسان است!

تعداد جلسه: 6روز
زمان: 12 ساعت

در ویرایش حرفه ایی در Camera Raw چه اتفاقی میوفته:

تصاویر HDR دستی ایجاد کنید و گردش کار دوربین RAW

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به صورت دستی تصاویر HDR را با استفاده از ابزارهای تنظیم اولیه در Adobe Camera RAW و جادوی فتوشاپ برای ترکیب چندین نوردهی ایجاد کنید. هر ذره رنگ و جزئیات را در سایه ها، میان تن ها و هایلایت های خود به حداکثر برسانید. Adobe Camera RAW را به عنوان یک آزمایشگاه پردازش عکس و فتوشاپ را به عنوان ابزاری برای رنگ آمیزی عمیق، روتوش و ترکیب بندی در نظر بگیرید. هر دو برای فرآیند ایجاد یک تصویر نهایی خیره کننده بسیار مهم هستند. ما به شما بهترین راه را برای کمک به همکاری با یکدیگر نشان خواهیم داد.

فتوشاپ، لایت روم و بریج و تعادل رنگ سفید

Adobe Camera RAW یک افزونه رایگان است که با Photoshop، Lightroom و Bridge ارائه می شود. در حالی که در این آموزش بر نحوه تعامل آن با فتوشاپ تمرکز می کنیم، بدون توجه به اینکه از چه نرم افزاری استفاده می کنید، ویژگی ها و قابلیت ها دقیقاً یکسان است. تصاویر RAW به شما کنترل کاملی بر تنظیم تعادل رنگ سفید در تصاویرتان می‌دهند، به گونه ‌ای که گویی برای اولین بار در حال گرفتن عکس هستید. بدون از دست دادن کیفیت تصویر، رنگ پوست را گرم کنید یا محیط را خنک کنید.

هایلایت و سایه ها و رفع نوردهی

جدای از White Balance، متداول‌ترین تنظیماتی که در Adobe Camera RAW انجام می‌دهید، برجستگی‌ها و سایه‌ها در تصاویرتان است. جزئیات را در سایه های صورت سوژه نشان دهید یا جزئیات گم شده در نورهای برجسته یک آسمان روشن را نجات دهید. مگر اینکه در یک محیط استودیویی کنترل شده عکاسی کنید، به احتمال زیاد دوربین شما نمی تواند تصویری را به همان شکلی که با چشم خود دیدید، ثبت کند. یاد بگیرید که از Adobe Camera RAW برای رفع نوردهی، تعادل رنگ سفید، رنگ و موارد دیگر استفاده کنید!

Local & Global Editing و Spot-Healing

بیشتر اوقات، شما می خواهید که ویرایش های شما فقط بر بخشی از یک عکس تأثیر بگذارد. برای مثال، تنظیم نوردهی فقط روی سوژه بدون تغییر نوردهی پس‌زمینه. Adobe Camera RAW چندین ابزار دقیق برای اطمینان از کنترل هر پیکسل ارائه می دهد. در حالی که فتوشاپ برای حذف اجسام اصلی ایده آل است، Adobe Camera RAW به ابزارهایی برای صاف کردن و از بین بردن ایرادات جزئی و حواس پرتی از یک عکس مجهز شده است. یاد بگیرید که از این ابزار روتوش در ACR حداکثر استفاده را ببرید.

Vibrance & Saturation و اصلاح لنز

تفاوت بین لغزنده Vibrance و Saturation را بیاموزید. رنگ را از نواحی کم نور نجات دهید و با حفظ رنگ پوست طبیعی، رنگ ها را برجسته کنید. مهم نیست با چه لنزی عکاسی می‌کنید، به احتمال زیاد در هر تصویری که می‌گیرید کمی اعوجاج وجود خواهد داشت. به لطف ابزارهای هوشمند موجود در Adobe Camera RAW، می‌توانید به‌طور خودکار هرگونه تاب برداشتن ناشی از هر لنز را کاهش داده و از بین ببرید.

انحراف رنگی و اشیاء هوشمند

بسته به عدسی، میزان و ویژگی انحراف رنگی متفاوت خواهد بود. یاد بگیرید که هر گونه حاشیه سبز یا سرخابی را که معمولاً حواس بیننده را پرت می کند و تأثیر کلی یک تصویر را از بین می برد، کاهش دهید یا کاملاً حذف کنید. گردش کار غیر مخرب برای حرفه ای که کار می کند بسیار مهم است. یاد بگیرید که چگونه تصاویر RAW خود را پردازش کنید و سپس آنها را به عنوان اشیاء هوشمند در فتوشاپ بیاورید تا بتوانید به عقب برگردید و تغییرات یا تنظیماتی را که نیاز دارید انجام دهید.

چرا Adobe Camera RAW؟، RAW و JPEG

فتوشاپ فایل های RAW را به صورت بومی باز نمی کند، بنابراین Adobe Camera RAW اینجاست تا شکاف را پر کند. با ویرایش کامل ۱۶ بیتی RAW قبل از وارد کردن یک تصویر به فتوشاپ برای اصلاح و روتوش بیشتر، بیشترین بهره را از تصاویر خود ببرید. ما تفاوت های کار با فایل های RAW و JPEG را بررسی می کنیم. مقایسه کنار هم از ویرایش‌های مشابه را ببینید که نشان می‌دهد فایل‌های RAW در مراحل پس از تولید چقدر انعطاف‌پذیرتر هستند.

ProPhoto RGB & sRGB و تنظیمات اولیه

تفاوت بین ProPhoto RGB و sRGB را درک کنید. هنگام ویرایش مطمئن شوید که با بیشترین فضای رنگی ممکن کار می کنید. هنگام صادرات و آپلود تصاویر در وب و رسانه های اجتماعی، رنگ های دقیق را حفظ کنید. کار در Adobe Camera RAW مانند کار در آزمایشگاه پردازش عکس خودتان است. RAW به شما این امکان را می دهد که تمام اطلاعات گرفته شده توسط دوربین خود را ببینید، خواه در تصویر اصلی قابل مشاهده باشد یا نه. تعادل رنگ سفید، نوردهی، رنگ و جزئیاتی را که حتی نمی دانستید وجود دارند را برطرف کنید.

The tone curve و Adjustment brush

هنگامی که تنظیمات اولیه را تمام کردید، یاد بگیرید که از منحنی تن برای اصلاح بیشتر نورها و تاریکی‌ها و ویرایش هر کانال رنگی استفاده کنید. ابزارهای پیشرفته ای مانند این قدرت و پتانسیل واقعی کار با RAW را به شما نشان می دهند. هنگامی که فیلترهای Radial یا Graduated آن را برش نمی‌دهند، با براش تنظیم دقیق‌تر انتخاب کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه در نواحی پیچیده مانند مو و دست تنظیمات را انجام دهید.

مزایای RAW

اگر در مورد عکاسی جدی هستید، عکاسی در فایل‌های RAW و کار با آن‌ها کلیدی است که بیشترین بهره را از تصاویر خود ببرید. مشکلات نوردهی را برطرف کنید، ویرایش‌های محلی و سراسری را انجام دهید، دمای رنگ را تنظیم کنید و موارد دیگر را بدون کاهش کیفیت تصویر.

محتوای همزمان

 • Introduction to Adobe Camera RAW
  ACR Settings & Saving for the Web
  Create Manual HDR Images
  Camera RAW Workflow
  Photoshop, Lightroom & Bridge
  RAW vs. JPEG
  Adobe Camera RAW Tools
  White Balance
  Highlights & Shadows
  Fix Exposure
  Local & Global Editing
  Spot-Healing
  Vibrance & Saturation
  Lens Correction
  Chromatic Aberration
  Smart Objects
  Why Adobe Camera RAW?
  Effects and Presets
  Adjustment Brush
  Basic Adjustments
  Tone Curve
  Detail
  Color
  Split Toning
  Lens Corrections
  Effects
  Camera Calibration
  Presets
  Color Grading and Correction
  Portrait Adjustments and Retouching
  Landscape Adjustments
  How to Create Manual HDR
  How to Correct Underexposure
  Benefits of RAW
  stack mode

درباره ی مدرس دوره:

من ارسلان عیوض زاده هستم

پیشتر از ۱۰ سال هست که در زمینه‌های عکاسی و گرافیک به صورت حرفه ای مشغول به کار هستم. در این مدت با مجموعه‌ها و سازمان‌‌های مختلف همکاری کردم و در کنار هنرمندان و اساتید مختلف تجربه کسب کردم. چند سال مشغول به طراحی پوستر بودم و در این بین پوستر فیلم‌های سینمایی، ماجرای نیم روز ۲، لاتاری، سیانور، دارکوب طراحی کردم. در سال های اخیر روی مطالعه زمان گذاشتم و وسواس زیادی برای ایجاد تصاویری خلاقانه در عین حال واقعی به خرج دادم، حالا توی این دوره میخوام مهارت فتومونتاژ در فتوشاپ رو بصورت کامل باهم یادبگیریم.

سوالات پرتکرار

تا تاریخ ۱ مرداد ماه مهلت برای ثبت نام هست.

در انتهای دوره، پروژه‌ای با توجه به علاقه‌ی شما براتون تعریف میشه که اگر استاندارهای لازم رو از نظر مدرس و تیم کارشناسان ساعت‌شنی داشته باشه، گواهینامه‌ی شرکت در این دوره خدمتتون اعطا میشه.

اگر دوستی قصد انصراف از دوره رو به هر دلیلی داشت میتونه فقط تا قبل از شروع جلسه‌ی اول اینکار رو انجام بده و کل مبلغ دوره رو استرداد کنه.

تمامی فیلم ها در پلتفورمی که تهیه شده تا آخرین جلسه‌ی دوره باز هست و میتونین از فیلم های بازپخش در هر جلسه برای مرور مطالب استفاده کنین. این دوره نزدیک به ۳ ماه به صورت آنلاین برگزار میشه و بعد از آخرین جلسه و بعد از اتمام موعد تحویل پروژه های پایانی به مدت ۳ ماه تمامی ویدیو ها در اختیارتون قرار داره.

این دوره پیش‌نیازی نداره اما قطعا کسی که با لایت روم و پلاگین camera raw آشنایی داره سریع‌تر میتونه از مباحث دوره استفاده کنه.

این امکان برای شما هست که اگر نتونستید توی اون ساعت سر کلاس باشید، بتونید بازپخش اون جلسه رو ببینید اما اگر زمانی برای تمرین ندارید این دوره نمیتونه بهتون کمک کنه.

خیر متاسفانه در این دوره امکان پرداخت اقساط وجود ندارد

دوره ویرایش حرفه ایی تصویر  روز های سه شنبه  از ساعت ۱۸ تا ۲۰ برگزار می شود.

نحوه‌ی برگزاری Adobe Camera Raw :

این دوره بصورت آنلاین و همزمان (live) برگزار میشه که پشتیبانی راهنماییتون میکنه. کنار کلاس، گروه تلگرام هم با حضور مدرس و پشتیبان‌های دوره برای رفع اشکال تشکیل میشه تا هیچ سوالی بی پاسخ نمونه.

این دوره برای:

این دوره برای عکاسان و کسانی که در حوزه ی ویرایش و ادیت تصویر فعالیت دارند طراحی شده که بتونن تصاویر خام خودشون رو در این پلاگین و نرم افزار قدرتمند فتوشاپ ویرایش کنند که امروزه ابزاری ضروری برای عکاسان است.

قبل از ثبت‌نام:

حتما دقت داشته باشین این دوره به صورت هم‌زمان برگزار میشه هر جلسه تمرین‌هایی داره که تا قبل از جلسه بعد باید تحویل داده بشه. در غیر این صورت بعد از سه جلسه، شرکت‌کننده از امکانات دوره به جز کلاس live محروم میشه.

نظر شرکت کنندگان

  نظری ثبت نشده است.

ثبت دیدگاه