فتوشاپ مقدماتی تابستان

این یه دوره‌ی معمولیِ یادگیری فتوشاپ نیست، نگاه ما به نرم‌افزار فتوشاپ مثل یک مبحث پایه‌ای برای ورود به دنیای هنرهای دیجیتاله، اگر تصمیم جدی برای یادگیری فتوشاپ دارین این دوره میتونه اتفاق...

زمان شروع: شنبه 16 تیر ماه
2,200,000 تومان

یک بار برای همیشه

تسلط به فتوشاپ تقریبا یکی از لازمه‌های کار کردن در حوزه‌ی گرافیک شده و اکثر هنرمندان دیجیتال به اندازه‌ی نیازشون با ابزارهای فتوشاپ آشنایی دارن، میشه گفت یکی از سریع‌ترین راه‌های ورود و به هنر‌های دیجیتال کار کردن درست و حرفه‌ای با فتوشاپه.

تعداد جلسه: 10روز
زمان: 20 ساعت

در فتوشاپ مقدماتی چه اتفاقی میوفته:

شروع کار با فتوشاپ و داشتن عکس خوب

در فتوشاپ با امکانات و ویژگی‌های بسیار زیادی رو به رو هستیم و اینکه بفهمیم از کجا باید شروع کنیم کار دشواریه. در این دوره به شما اصول اولیه‌ای کار با این ابزار رو نشان میدیم تا در مسیری قرار بگیرین که بتونین کم‌کم با فتوشاپ کار کنین. بدون آموزش‌های حاشیه! احتمالا دیدین بعضی عکس‌ها کجن، بعضیاشون خیلی تاریک یا خیلی روشن هستن یا فقط به کنتراست بیشتری نیاز دارن. با هم یادمیگیریم که چجوری با چندتا ویرایش‌ کوچک، یه تفاوت جذاب در عکس ایجاد کنیم.

گام به گام و ویرایش عکس

ما در هر مرحله با شما هستیم، با قدرتمندترین ابزارهایی که بیشترین تأثیر رو روی تصاویر میذارن آشناتون میکنیم، بعد با اون ابزارها کار میکنیم، این کار در عکس‌ها و تصاویر مختلف تکرار میشه تا کاملا با نحوه‌ی کار اون ابزار آشنا بشین. چرا خیلی وقتا عکس‌‌‌ها اونطور که میخواستیم از آب در نمیاد؟ یادمیگیرید که چجوری نوردهی رو اصلاح کنید، رنگ‌ها رو تصحیح کنید، چیزهایی که میشه رو حذف کنید، و حتی به بقیه کمک کنین تا بهتر توی عکس دیده بشن.

روتوش اولیه و پایه و اساس فتومونتاژ

روتوش همه جا نیازه، از پرتره‌های هنری گرفته تا جلد مجله مورد علاقه شما، روتوش مهارت مهمیه که میتونه توی هر نوع عکاسی به شما کمک کنه. یادمیگیرید چگونه لک‌های جزئی رو از بین ببرید، وضوح بیشتری به اون اضافه کنید و یک عکس حرفه‌ای داشته باشید. ترکیب چند عکس با هم یکی از جذابت‌ترین کارهایی که میتونیم با فتوشاپ انجام بدیم. مهارت‌های مقدماتی ترکیب‌بندی رو یادمیگیرید تا مثلا بتونید به راحتی یک آسمان ساده رو با آسمانی پر از رنگ و جزئیات جایگزین کنید یا کارهای مونتاژ ساده‌ی دیگری انجام یدین.

تنظیمات و شخصی‌سازی و CPU، GPU، RAM

تنظیمات زیادی وجود داره که میتونه به فتوشاپ کمک کنه، بدون توجه به نوع رایانه‌ای که دارید، نرم‌ و سریع‌تر اجرا بشه. همه تنظیمات، گزینه‌ها و سفارشی‌سازی‌هایی که کار با فتوشاپ رو آسان می‌کنه، یادمیگیرید تا از ابتدا مثل حرفه‌ای‌ها تمرین کنید. برای اجرای فتوشاپ نیازی به ابر کامپیوتر نیست. بهتون اصول اولیه سخت افزار کامپیوتر گفته میشه و تنظیمات مربوطه رو نشون میدیم تا عملکرد شما رو بهتر کنه. چه با جدیدترین و بهترین کامپیوتر رومیزی یا لپ‌تاپ قدیمی کار می‌کنید، یادمیگیرید چجوری از فتوشاپ آسان استفاده کنید.

با تمام قدرت! و ۸ بیت در مقابل ۱۶ بیت

اگر شمام مثل ما ، همیشه برنامه‌های زیادی روی سیستم خودتون باز دارید. یادمیگیرید که چجوری ببینید کدوم نرم‌افزار در حال اجراست و چجوری برنامه‌های غیر‌ضروری رو ببندید تا فتوشاپ تمام قدرت پردازشی مورد نیاز رو دریافت کنه! تفاوت عکس ۸ بیت و ۱۶ بیت رو میدونید؟ باید ۸ بیت کار کرد یا ۱۶ بیت؟ RAW یا JPEG؟ توی این دوره مزایا و معایب هر کدام رو به شما نشون میدهیم و نحوه تأثیرگذاری هر دو روی عملکرد فتوشاپ رو توضیح میدیم.

کار با لایه‌ها سادست و آموزش چند لایه

لایه ها خیلی شبیه به تکه های کاغذی هستن که روی هم چیده شده‌اند. اگر یک مستطیل کاغذی آبی بزرگ و یک دایره قرمز کوچکتر در بالای آن دارید، شبیه به داشتن یک لایه پس زمینه آبی با یک لایه دایره‌ای قرمز کوچکه. این یک تعریف ساده است ولی کاملا نحوه قرارگیری لایه‌ها روی هم رو میرسونه. نحوه کار و مدیریت لایه‌ها همه چیز رو تعیین می‌کنه، از سازماندهی پروژه‌ گرفته تا سرعت تکمیل ویرایش تا کیفیت کلی تصویر نهایی. بهترین روش‌های مدیریت کار و استفاده حداکثری از هر لایه‌ای که ایجاد می‌کنید رو با شما به اشتراک می‌گذاریم.

انواع لایه ها و لایه ها و ابزارها

همه‌ی لایه‌های فتوشاپ رو آموزش میدیم، با استفاده از Adjustment Layer قسمتی از یک تصویر رو ویرایش میکنیم و سپس با استفاده از Type Layer به اون متن اضافه میکنیم. با هم به طور عمیق کاربردهای هر پنج نوع لایه رو بررسی میکنیم. برای ویرایش‌های پیشرفته‌تر، درک نحوه استفاده از ابزارهای فتوشاپ هنگام ترکیب با لایه‌ها خیلی مهمه. تمام کارهایی که اولش سخت به نظر میان مثل استفاده از Clone Stamp Tool، Healing Brush Tool، Apply Image و موارد دیگر رو هم یادمیگیرید!

آشنایی با ماسک‌های لایه‌ای و غیر مخرب

هر لایه دارای ماسک لایه مخصوص به خودشه که به ما این امکان رو میده که برخی یا همه اون لایه رو کنترل کنیم. این قابلیت باعث میشه به راحتی رنگ لباس سوژه رو تغییر بدیم یا تصاویر کلاژ زیبایی خلق کنیم. کار کردن غیر مخرب در فتوشاپ یکی از مهمترین مهارت‌ها برای ویرایشگر حرفه‌ایه. یادمیگیرید چجوری از تأثیرگذاری بر پیکسل‌های تصویر اصلی جلوگیری کنید و پروژه‌های فتوشاپ خودتون رو با استفاده از انواع فایل‌های استاندارد ذخیره کنید تا بتونید هر زمان که خواستین اونا رو تغییر بدین.

مود‌های ترکیب و غیر مخرب

مود‌های ترکیب (Blending Modes) به ما این امکان میدن که دو لایه مختلف با هم تعامل داشته باشن. برخی از رایج ترین و قدرتمندترین گزینه های ترکیب رو در دوره بهتون خواهیم گفت. کار کردن غیر مخرب در فتوشاپ یکی از مهمترین مهارت‌ها برای ویرایشگر حرفه‌ایه. یادمیگیرید چجوری از تأثیرگذاری بر پیکسل‌های تصویر اصلی جلوگیری کنید و پروژه‌های فتوشاپ خودتون رو با استفاده از انواع فایل‌های استاندارد ذخیره کنید تا بتونید هر زمان که خواستین اونا رو تغییر بدین.

محتوای همزمان

Digital Imaging Basics in Photoshop
_ Pixel
_ Resolution
_ Color Mode
_ File Format
_ Image Size
_ Canvas size
_ Image Rotation
_ Fundamental ( preferences )
_ Keyboard Shortcuts
_ New Document
_ Color Settings
_ Convert To Profile
_ Gamut Warning
_ Rotate View Tool
_ Hand
_ Magnify ( Zoom Shortcut )
Imaging Basics in Photoshop
_ Workspace
_ Arrange
_ Crop Tool
_ Ruler Tool
_ Perspective Crop tool
_ Intro Layers ( Group Layers )
_ Color Picker ( Eye Dropper )
_ Color Sampler Tool
_ Note Tool
_ Guide Lines Grid
_ Snap
_ Slice Tool
_ Toolbar & Panels
_ Keyboard Shortcut
Transformation & Selections Basic
_ Transformation
_ Step & Repeat
_ Duplicate ( Copy & Paste )
_ Selection
Lasso Tools
Polygonal Lasoo Tools
Magnetic also Tools
Object Selection Tools
Quick Selection Tools
Magic Wand Tool
Select Subject
Rectangular Marquee Tool
Elliptical Marquee tool
_ Select ( save Selection – Deselect – inverse Selection )
_ Modify
_ Grow & Similar
Gradient & Pattern & Brush
_Gradient Tool
_ Brush tool
_ Mixer Brush Tool
_ Art History Brush Tool
_ History
_ Brush Setting
_ Pattern ( Offset ) – Define Pattern
Layer Mask
_ Layer Mask
_ Vector Mask
_ Masked Group
_ Frame Tool
_ Pen Tool
_ Quick Mask ( Brush )
_ Color Range
_ Focus Area
_ Subject
_ Shape Layer ( Shaping )
_ Path Operation
_ Path Selection Tool & Direct Selection Tool
_ Create Work Path
Text – Type Tool – Layout
_ Type Tool
_ Install Fonts
_ character
_ Paragraph
_ Glyphs Panel
_ Point type
_ Area Type
_ Match Font
_ Prefrences for Type
_ Language Options
_ Warp Text
Remove & Editing Tool In Photoshop
_ Clone Stamp
_ Spot Healing Brush Tool
_ Red Eye Tool
_ Eraser Tool
_ Magic Eraser Tool
_ Blur Tool
_ Sharpen Tool
_ Smudge Tool
_ Dodge Tool
_ Burn Tool
_ Sponge Tool
Layer Style & Filter Gallery
Layer Blend Modes
Filter In Photoshop
Blur Panel
Distort
Noise

درباره ی مدرس دوره:

من ارسلان عیوض زاده هستم

پیشتر از ۱۰ سال هست که در زمینه‌های عکاسی و گرافیک به صورت حرفه ای مشغول به کار هستم. در این مدت با مجموعه‌ها و سازمان‌‌های مختلف همکاری کردم و در کنار هنرمندان و اساتید مختلف تجربه کسب کردم. چند سال مشغول به طراحی پوستر بودم و در این بین پوستر فیلم‌های سینمایی، ماجرای نیم روز ۲، لاتاری، سیانور، دارکوب طراحی کردم. در سال های اخیر روی مطالعه زمان گذاشتم و وسواس زیادی برای ایجاد تصاویری خلاقانه در عین حال واقعی به خرج دادم، حالا توی این دوره میخوام مهارت فتومونتاژ در فتوشاپ رو بصورت کامل باهم یادبگیریم.

سوالات پرتکرار

در انتهای دوره، پروژه‌ای با توجه به علاقه‌ی شما براتون تعریف میشه که اگر استاندارهای لازم رو از نظر مدرس و تیم کارشناسان ساعت‌شنی داشته باشه، گواهینامه‌ی شرکت در این دوره خدمتتون اعطا میشه.

اگر دوستی قصد انصراف از دوره رو به هر دلیلی داشت میتونه تا قبل از شروع جلسه‌ی اول اینکار رو انجام بده و کل مبلغ دوره رو استرداد کنه.

تمامی فیلم ها در پلتفورمی که تهیه شده تا آخرین جلسه‌ی دوره باز هست و میتونین از فیلم های بازپخش در هر جلسه برای مرور مطالب استفاده کنین. این دوره نزدیک به ۳ ماه به صورت آنلاین برگزار میشه و بعد از آخرین جلسه و بعد از اتمام موعد تحویل پروژه های پایانی به مدت ۳ ماه تمامی ویدیو ها در اختیارتون قرار داره.

این دوره پیش‌نیازی جز تمرین کردن نداره، تمامی اصول، قوانین و تکنیک‌های لازم برای شروع کار با فتوشاپ از پایه به شما یاد داده خواهد شد. برای کسی که تازه کاره، شروعی بسیار خوبه و برای کسی که چیزهایی میدونه، شجاعت کار کردن با فتوشاپ رو به همراه داره.

این امکان برای شما هست که اگر نتونستید توی اون ساعت سر کلاس باشید، بتونید بازپخش اون جلسه رو ببینید اما اگر زمانی برای تمرین ندارید این دوره نمیتونه بهتون کمک کنه.

بله، امکان پرداخت در دو قسط وجود داره که نصف هزینه اول در زمان ثبت نام پرداخت میشه و مابقی هزینه وسط دوره پرداخت میشه، برای پرداخت اقساطی می تونید در هنگام پرداخت نوع پرداخت اقساط را انتخاب کنید. توجه داشته باشید در صورت ثبت نام اقساط نمی توانید از تخفیف ثبت نام زود هنگام استفاده کنید

دوره فتوشاپ مقدماتی شنبه و دوشنبه از ساعت 18 تا 20 برگزار می شود.

تا تاریخ 10 ام تیر ماه مهلت برای ثبت نام هست.

نحوه‌ی برگزاری فتوشاپ مقدماتی:

این دوره بصورت آنلاین و همزمان (live) برگزار میشه که پشتیبانی راهنماییتون میکنه. کنار کلاس، گروه تلگرام هم با حضور مدرس و پشتیبان‌های دوره برای رفع اشکال تشکیل میشه تا هیچ سوالی بی پاسخ نمونه.

این دوره برای:

برای هنرمندان تصویر و همه افرادی که در همه مشاغل دیزاین فعالیت می کنند مناسب خواهد بود. اما تمرکز ما در این دوره بر روی مخاطبین حوزه طراحی گرافیک خواهد بود.

قبل از ثبت‌نام:

حتما دقت داشته باشین این دوره به صورت هم‌زمان برگزار میشه هر جلسه تمرین‌هایی داره که تا قبل از جلسه بعد باید تحویل داده بشه. در غیر این صورت بعد از سه جلسه، شرکت‌کننده از امکانات دوره به جز کلاس live محروم میشه.

نظر شرکت کنندگان

    نظری ثبت نشده است.

ثبت دیدگاه