مونتاژ یک نوشته روی بافت خیابان با فتوشاپ

مونتاژ یک نوشته روی بافت خیابان با فتوشاپ

مدرس
ارسلان عیوض زاده

 

دقت کردید زمانی که یک دوست رو ملاقات می کنید؛ اگر دوست شما تغییر قابل ملاحظه‌ای در خودش ایجاد کرده باشه و فرقی نمیکنه این تغییر ظاهری و در لباس و استایل اون بوده باشه یا تغییر در رفتار و اخلاق.

گاهی اوقات این تغییر از نظر شما به دوستتون نمیاد یا بهتر بگیم به شخصیت اون نمیشینه. گاهی هم شاید براتون اتفاق افتاده در دیزاین قسمتی از منزل وسیله‌ای استفاده می کنید که به هیچ وجه به اتمسفر بقیه وسایل نمیخوره. با خودتون فکر کردید چه دلیلی میتونه داشته باشه؟!

به زبان ساده دلیلش همینی بود که گفتیم. این تغییرات با بقیه اتفاقات همخونی نداره یا بهتر بگیم چون با بافت زمینه موردنظر نسبتی برقرار نمی کنه به چشم شما زیبا نیست. حالا فرض کنید بخوایم یک کلمه یا یک عبارت کوتاه رو بر روی دیواری در یک عکس بندازیم؛ برای ایجاد حس واقعی بودن تصویر باید بافت نوشته و زمینه شبیه به هم باشه. این تکنیک به شما کمک میکنه در نرم افزار فتوشاپ بتونید این همخونی رو در تصویرتون به وجود بیارید. در این آموزش ساعت شنی یاد میگیریم چطور با تکنیک Blend If بتونیم یک نوشته رو بر روی زمین مونتاژ کنیم.

• نرم افزار فتوشاپ رو باز می کنیم.
• یک لایه Text رو داخل نرم افزار فتوشاپ ایجاد می کنیم.
• همچنین یک تصویر Texture هم آماده می کنیم.
• بر روی قسمت خالی لایه متن مون دابل کلیک می کنیم تا پنجره Layer Style برامون باز بشه.
• از قسمت Blend If و در قسمت Underlying Layer می تونیم اسلایدر مناطق Shadows رو حرکت بدیم تا بافت مورد نظرمون روی متن بیفته.
• همچنین می تونیم با نگه داشتن کلید Alt و حرکت اسلایدر بصورت خیلی Smooth تر و بهتر این بافت رو روی متن ایجاد کنیم.