چسباندن دو تصویر جدا شده با فتوشاپ

مدرس: ارسلان عیوض زاده

توی نرم‌افزار فتوشاپ هر فرمان و ابزار امکانات مختلفی داره که تو زمینه‌های زیادی میتونه کمکون کنه و کاربردی باشه. گاهی اوقات برای اینکه بتونیم تصویر بزرگتری از یک عکس داشته باشیم نیازه که اون رو با کیفیت بالا اسکن کنیم. اما تصاویر بسیار بزرگ مشکلاتی هم دارن مثل اینکه ممکنه نتونیم با یکبار اسکن کردن به نتیجه‌ی درستی از یک تصویر با کیفیت بالا برسیم. خیلی اوقات هم پیش میاد که روی تصاویری که در گذشته ثبت کردیم به مرور زمان تخریب‌هایی صورت گرفته و از بین رفته باشن که با عملیات و تکنیک‌های مختلف می‌تونیم اون‌ها رو اصلاح و تبدیل به یک عکس باکیفیت بکنیم.

با استفاده از تکنیک Photomerge فتوشاپ می‌تونیم دو تصویر مجزا که بخشی از یک تصویر کامل هستن رو با هم تلفیق کنیم. این تکنیک هم بهمون کمک می‌کنه تا تصاویر بزرگ با کیفیت بالا داشته باشیم و هم به اصلاح تصاویر قدیمی که تخریب شدن سرعت می‌بخشه.

این فرمان کاملاً به صورت اتوماتیک انجام میشه و نرم‌افزار خودش دو عکس رو شناسایی و به همدیگه متصلشون می‌کنه که اگر اینکار رو بخوایم دستی انجام بدیم و نتیجه‌ی خوبی هم انتظار داشته باشیم ازش ممکنه ساعت‌ها زمانمون رو بگیره و دشواری زیاده با خودش داشته باشه.

در این آموزش ساعت‌شنی یاد می‌گیریم چگونه با استفاده از امکان Photomerge بتونیم دو تصویر رو در نرم‌افزار فتوشاپ به یکدیگر متصل کنیم و یک تصویر واحد بسازیم.

 

  • نرم‌افزار فتوشاپ رو باز می‌کنیم.
  • از منوی File وارد قسمت Automate شده و گزینه‌ی Photomerge رو انتخاب می‌کنیم.
  • در قسمت Auto روی گزینه‌ی Browse کلیک می‌کنیم.
  • در پنجره‌ی باز شده دو عکس مورد نظرمون رو انتخاب می‌کنیم.
  • باید دقت کنیم که گزینه‌ی Blend Image Together فعال باشه و سپس Ok رو بزنیم،
  • به راحتی دو عکس با همدیگه همسان و به یک عکس واحد تبدیل شدن.