کنترل یک پروژه در دو صفحه ی مجزا در ایلوستریتور

مدرس: حسین نقشینه

قطعا تا حالا ورزشکار ها یا هنرمند های مختلف رو قضاوت کردیم پیش خودمون. یکی از کار های جالب ما در زندگی روزمره، بررسی رفتار ها و تصمیم های افراد مشهوره. اکثرا هم این بررسی ها با جملاتی حول این مضمون تموم میشه که، اگر خودش رو در اون لحظه از دور میدید و یا اگر خودش رو جای هواداراش میذاشت و اون کارش رو تصور میکرد؛ قطعا انجامش نمیداد یا در موردش بیشتر فکر میکرد.

حالا در دنیای تایپوگرافی، گاهی پیش میاد شما اتود اولیه طرحی رو، روی کاغذ پیاده میکنید و برای انتقال اون به ایلستریتور نیاز دارید که خطوط، کاملا دقیق ترسیم بشه و طرحی که براش وقت گذاشتید هیچ گونه نقصی نداشته باشه. نرم افزار ایلستریتور قابلیتی رو در اختیار شما قرار میده که در حال انجام کارتون، تصویر کلی پروژه رو در یک صفحه دیگه ببینید که وقتی در جزئیات طرحتون غرق شدید و در یک قسمت کوچیک زوم کرده بودید؛ همزمان کلیت صفحه رو هم داشته باشید که همه چی تحت نظر شما باشه.

در این آموزش ساعت شنی یاد میگیریم چطور در نرم افزار ایلوستریتور با استفاده از ویژگی Multiple Window همزمان در یک صفحه جداگانه از صفحه ای که داریم کار انجام میدیم، نتیجه ی تغییراتمون رو به صورت کلی مشاهده کنیم.

  • نرم افزار ایلوستریتور رو باز می کنیم.
  • در قسمت Window بر روی گزینه ی New Window کلیک کرد سپس در قسمت arrangeروی قسمتی قرار میگیریم که دو داکیومنت کنار هم دیده بشوند.
  • در آرت بورد دوم قرار گرفته و از قسمت Layers لایه ی اسکچ را خاموش کرد سپس در آرت بورد اول یک لایه بر روی لایه ی اسکچ دستی ایجاد میکنیم.
  • در ادامه با استفاده از ابزار Pen شروع به اجرای تایپوگرافی میکنیم.