نحوه‌ی ایجاد Auto Reframe در پریمیر

Auto-Reframe

نحوه‌ی ایجاد Auto Reframe در پریمیر

 دانلود

 نشان کردن

مدرس
امیر مسعود ثمری

شبکه‌های مجازی از همیشه محبوب‌تر شدن. این موضوع باعث شده حتی شرکت بزرگ ادوبی هم ویژگی‌هایی بر اساس نیاز این پلتفرم‌ها به نرم‌افزارهای خودش اضافه کنه. در این آموزش ساعت‌شنی، افکتی رو بررسی می‌کنیم که خیلی برای اینستاگرام یا کلاً رسانه‌هایی که با موبایل سروکار داره کاربردیه.

اگر بخواهید قسمتی از یه فیلم سینمایی رو در اینستاگرام استوری بذارید چی کار می‌کنید؟

تصویر فیلم رو که یه مستطیل افقیه، وسط صفحه می‌ذارید و به این ترتیب بالا و پایینش رو خالی می‌ذارید؟

اگر بخوایم این کارو متفاوت و جذاب‌تر انجام بدیم یعنی سوژه‌ای که در حال حرکته رو توی کادر تصویرمون دنبال کنیم، می‌تونیم از افکت نرم‌افزار پریمیر به نام Auto Reframe استفاده کنیم.

Auto Reframe به طور هوشمند اقدامات موجود توی ویدیوی ما رو مشخص می‌کنه و ابعاد کلیپ‌ها رو برای نسبت‌های مختلف تغییر می‌ده. این ویژگی برای اشتراک ویدیو توی اینستاگرام و کانال‌های یوتیوب و تلگرام واقعاً عالیه.

هوش مصنوعی هر روز ویرایش عکس و ویدیو رو راحت‌تر کرده. قبل از معرفی این ویژگی تدوینگرها مجبور یودن برای این کار توی چند اندازه‌ی مختلف ویدیو رو خروجی بگیرن و توی هر کدوم از اونا سوژه رو دنبال کنن. البته الان هم ممکنه نرم‌افزار توی صحنه‌های پیچیده، دقیقاً خواسته‌ی ما رو متوجه نشه برای همین پریمیر امکانی رو گذاشته که می‌تونیم «قاب های کلیدی» رو ویرایش کنیم تا هوش مصنوعی رو به عقب برگردونیم.

خلاصش این میشه که Auto Reframe می‌تونه اصلی‌ترین اتفاقاتی رو که توی ویدیو رخ داده، برش بده و قاب رو توی اطراف اون فیلم ببنده تا توی نسبت‌هایی مثله فیلم‌های مربع، عمودی یا فیلم های ۱۶ به ۹ قرار بگیره و ما قراره فقط توی یک دقیقه با این افکت آشنا بشیم.

Auto-Reframe
  • نرم‌افزار پریمیر رو باز می‌کنیم.
  • برای مثال یه فوتیج دونده رو وارد نرم‌افزار پریمیر می‌کنیم.
  • با استفاده از کلید میانبر C+Ctrl وV+Ctrl فوتیج رو به سکانس جدیدمون منتقل می‌کنیم.
  • سکانس جدید ما عمودی هستش و با دابل کلیک کردن روی فوتیج، می‌تونیمScale فوتیج رو بزرگ‌تر کنیم تا داخل سکانس جدیدFit بشه.
  • همونطور که می‌بینیم در بعضی اوقات دونده یا سوژه از کادر ما خارج می‌شه.
  • از پنل Effect عبارت Auto Reframe رو تایپو این افکت رو به فوتیج خودمون اضافه می‌کنیم.
  • به سادگی بعد از Analyze سوژه‌ی ما در مرکزیت صفحه قرار می‌گیره.

 

Effect> Auto Reframe

آموزش‌های دیگر

نظر بدهید